KONIEC ROKA A VÁŠ PES

Pripravte sa. Toto obdobie je náročné a zahŕňa tie najťažšie skúšky psej odolnosti voči stresu alebo strachu. A ani pre nás, čo milujeme zvieratá, to nie je práve to najlepšie. Pokúsme sa však byť inšpiráciou a vzorom pre našich psov a nenechajme si pokaziť náladu petardami, delobuchmi a bujarými spoluobčanmi. Či už je pes v strese alebo má strach či dokonca prežíva paniku a úzkosť – Dokonalá Láska je tu preto, aby ste nemuseli siahať po zaťažujúcich farmaceutikách a predovšetkým preto, aby ste Vášmu psovi dopriali čo najviac komfortu – aj na konci roka.

Upozornenie:

AKO POZNÁM, ŽE JE PSÍK ZDRAVÝ A LEN ROZRUŠENÝ? Hladina stresu je určená rozdielnymi prejavmi. Väčšina psíkov je schopná si brať maškrty, na ohňostroj pozerá z okna, ale cekne so sebou. Keď spí, tak ho rana prebudí, ale potom zase v pokoji zaspí. Dokáže sa rýchlo upokojiť a zase sa hrať. Psy s problémom sa prejavujú úplne inak.

Zdravý psík & Silvester

Psík neútočí na autá, nebojí sa podnetov, ktoré prichádzajú v priebehu jeho života. Iba keď sa stretne s vecou, ktorú nepozná, je mierne nervózny, stretnutie však zvládne bez ďalšej ujmy.

Bežné stresové situácie zvládne zdravý, vyrovnaný pes bez ujmy a stačí na to opora majiteľa. Sú ale situácie, keď aj zdravý, vyrovnaný pes potrebuje pomoc, najmä vtedy, keď by pre neho mohla byť daná situácia zaťažujúca.

Ako môžeme zdravému psíkovi v strese pomôcť?

Zatemnime a zatvorme všetky okná, psík tak neuvidí ohňostroj a svetelné efekty.
Pusťme nahlas rádio, televíziu, alebo audioterapiu CD1, aby sme prehlušili buchot a výbuchy. Vyladíme jeho emócie a napomôžeme ich upokojeniu prípravkom LÁSKA 50 Pre rýchle upokojenie.

LÁSKA 50 – Pre rýchle upokojenie

Úľava v stresových situáciách

Zmes na rýchle emočné upokojenie je určená pre psychicky zdravého psíka, ktorý je pod malým vplyvom stresu. Prípravok sa inhaluje z dlaní alebo napríklad zo šatky, ktorú psíkovi uviažete na krk. Môžete taktiež votrieť do chlpov v oblasti krku.

Audioterapia pre psov CD1

Vhodný doplnok

Audioterapia s tlkotom ľudského srdca, slúži ako pomôcka na prekrytie rán a hluku, ktoré prichádzajú z vonku. Zároveň je vhodným doplnkom na relaxáciu a odpočinok po stresovej záťaži.

LÁSKA 52 Viola odorata absolue krízová fľaštička

Pre extra istotu na zvládnutie stresu

Inhalačná pomoc v krízovej situácii pre psa, ktorý celé obdobie Vianoc a Silvestra zvláda dobre, ale kritický je čas petard a ohňostrojov. Stavte na pomôcku záchranárov psov. Malá fľaštička, ktorú po otvorení ponúknite zvieraťu na inhaláciu. Akonáhle dá hlavu na stranu, ukazuje tým, kam chce látku votrieť. Jednu kvapku rozotrite medzi prstami a natrite na ponúkané miesto na krku. Psík môže látku taktiež olízať, pokiaľ bude sám chcieť.

AKO SPRÁVNE APLIKOVAŤ?

Psík môže prípravok inhalovať z dlaní alebo napríklad zo šatky, ktorú mu uviažete na krk. Môžete taktiež votrieť do chlpov v oblasti krku.

Psík s traumou & Silvester

Psík si neberie maškrty, nechce chodiť von na venčenie, má vypúlené oči, klepe sa, kňučí. Môže byť zalezený v nejakom malom priestore, nie je schopný zaspať. Neustále sleduje, či nezačne zase niečo búchať, nie je schopný a ochotný sa hrať.

Psychická trauma a posttraumatický stav sú veľmi zákerné. Psychická trauma môže vzniknúť na základe jednej udalosti, ale aj pri súbehu rôznych faktorov. Každý psík vníma svet inak, rovnako ako my ľudia. Jeden ustojí viac, iný menej.

Ako spoznáme traumu u psíka?

Všeobecne sa jedná o prejavy strachu a nepríjemných emócií u bežných podnetov, ako je ceknutie / uhnutie pred natiahnutou / zdvihnutou rukou, strach z áut a motoriek, strach pri spadnutí riadu, tlesknutie, buchnutie dverí a akékoľvek prejavy obáv na rôzne podnety vnímané sluchom.

LÁSKA 52 Viola odorata absolue krízová fľaštička

POMÔCKA NA TRAUMU POČAS KRITICKEJ NOCI

Inhalačná pomoc v krízovej situácii pre psa, ktorý celé obdobie Vianoc a Silvestra zvláda dobre, ale kritický je čas petard a ohňostrojov. Stavte na pomôcku záchranárov psov. Malá fľaštička, ktorú po otvorení ponúknite zvieraťu na inhaláciu. Akonáhle dá hlavu na stranu, ukazuje tým, kam chce látku votrieť. Jednu kvapku rozotrite medzi prstami a natrite na ponúkané miesto na krku. Psík môže látku taktiež olízať, pokiaľ bude sám chcieť.

AKO SPRÁVNE APLIKOVAŤ?

Prípravky na vtieranie do kože aplikujte na tepenné miesta, teda na bočnú stranu krku, do slabín, do podpazušia. Prípadne vypočujte prianie psíka, keď si sám určí, kam chce prípravok natrieť. Aplikáciu vykonávajte 1x denne v pokoji, pomaly a relaxačne.
Inhalačné prípravky inhaluje pes z dlaní alebo napríklad zo šatky, ktorú psíkovi uviažete na krk. Môžete taktiež votrieť do chlpov v oblasti krku.

AKO DLHO A V AKOM PORADÍ?

Keď je dostatok času, teda 2 mesiace pred Silvestrom, ide o najlepší čas, kedy začať psíkovi pomáhať. Mesiac vtierajte 1x denne LÁSKU 54 a potom mesiac 1x denne LÁSKU 56. Ak je už je len 1 mesiac do Silvestra, aplikujte prípravok LÁSKU 54 ráno a LÁSKU 56 večer.

TERAPIA PRINÁŠA ZLEPŠENIE AJ PRE BEŽNÝ ŽIVOT

Teraz máte jedinečnú možnosť svojmu psíkovi uľaviť od strachu a sprevádzajúcej traumy. Venujte dva mesiace každodennej aplikácii prípravkov LÁSKA 54 a LÁSKA 56 pre celkovú terapiu, ktorá môže priniesť oveľa viac aj pre ostatné dni bežného života.

Lepšie spolu

A k tomu sme na posilnenie účinku dali do ponuky prírodné komplexné sedatívum – ľubovníkový olej. A to za špeciálnu zvýhodnenú cenu.

Dobrý tip: VIDEOSEMINÁR PES A KONIEC ROKA

Predstavíme si celý rad fungujúcich tipov a odporúčaní, ktoré zaberú nielen na konci roka, ale aj všeobecne, keď potrebujeme upokojiť psa.
Budeme sa zaoberať aj vhodnou podporou prírodnými látkami.
Na problematiku sa pozrieme aj veterinárnym pohľadom.

Ale budeme sa zaoberať aj sami sebou. Tým, čo môžeme konkrétne my urobiť, aby sa náš pes cítil lepšie.

ZAOBSTARAJTE SI VIDEOZÁZNAM SEMINÁRA PES A KONIEC ROKA

 

S AKÝMI LIEKMI NEPOUŽÍVAŤ LÁSKU A02 ĽUBOVNÍKOVÝ OLEJ?

Ľubovník vyvoláva zvýšenú enzymatickú aktivitu enzýmu cytochrómu P4503A4 (CYP3A4) a tým znižuje plazmatickú hladinu niektorých účinných látok v liečive. Napríklad Ambroxoli, teofyllín/aminopyhllín, metylxantín, lansoprazol, omeprazol, pantoprazol, amiodarón, digitoxín, diltiazemi, felodipín, nifedipínum, nimodipinum, nitrendipín, Verapamil, losartanum, erytromexín, sulfát, erytromecín, sulfát , diazepam, midazolam, cyklofosfamid, cyklosporín, paklitaxel, terbinafín, ivermektín….

Pre ďalšie otázky neváhajte Vy, alebo váš veterinárny lekár kontaktovať poradňu Dokonalej Lásky emailom poradna@dokonalalaska.cz, alebo telefonicky +420 777 872 921.

KDE NÁJDEM ÚČINNÚ LÁTKU LIEKU, KTORÝ MÔJ PSÍK UŽÍVA?

Na krabičke, alebo na príbalovom letáku nájdete názov a pod ním účinnú látku.
Napr: Theoplus 100 mg (Theophyllinum monohydricum)
Pokiaľ si nie ste istí, neváhajte nás kontaktovať.

.

Čo hovoria o LÁSKE 50 a LÁSKE 52 naši zákazníci:

Dobrý deň, v piatok som obdržala od Vás zásielku olejčekov - Na rychlé uklidnení a Pro zdravé zuby a ďásne. Včera bola u nás silná búrka, tak som ho hned aj vyskúšala. Psík bol kludný, netriasol sa, nebál sa. Som veľmi rada, že mu aspoň takto vieme pomôcť, lebo nič iné nezabralo. Ďakujem Vám veľmi pekne za super olejček :)

Erika Kukankova

Funguje nám od Vás olejček na rýchle upokojenie. 100% Za búrky úplne nie je nutný, ale ohňostroj je tutovka. Na Silvestra by sa bez toho obe zblaznili. Aplikujem niekoľkokrát počas večera a noci, kým to vonku nestíchne. Odporúčam.

Liz El

Nám vlani na Silvestra tiež veľmi pomohol. Naše psie dievča spalo, ani sa nepohla:)

Lucie Holomelová

Zatiaľ vyskúšané na veterine, ale musím povedať, že úplná spokojnosť. Naša sučka si tam užila svoje a nedivím sa, že tam rozklepe celý dom. 5 kvapiek na moju dlaň a do necelej minúty si na mňa ľahla a bola v pokoji.

Marsi Večeřová

ĎAKUJEM!!! Kvapky láska 50 na upokojenie, výborné... na mňa to teda nefunguje, čo je škoda:-D ale na psa vyborne...začuje ranu, rozklepe sa, dám mu čuchnúť a v tom momente sa upokojí a spokojne pospava ... vyzera, ze by sme tentokrát mohli prezit sviatky aj silvester bez stresu...

Nikola Potušňáková

krásny nový rok... Prežili sme ho celkom dobre síce občas bláznila, ale nešalela ako vlani

Šárka Huptychová

Dnes sme prvý raz použili olej na upokojenie. Bola búrka. Krátka, ale silná. Hrmelo tak, že sme sa báli aj my =D . Náš strachopud sa pchal aj tam, kde nemá šancu sa zmestiť. Na dlaň som kvapla pár kvapiek. Rozotrela do obidvoch rúk. Nechala ho ovoniavať. Najskôr z diaľky, potom som dala ruky až k papuľke. O pár sekúnd prestal uhýbať hlavou. O pár minút zostal ležať na mieste. Ešte som kvapla medzi uši. A rukami, na ktorých som mala rozotretý olej, som ho hladkala okolo hlavy. Nech sa zvyšky oleja dostanú na srsť a môže olej vdychovať dlhšie. Pri silnom údere hromu sa mykol a pomaly sa potuloval po dome. Ale to bolo všetko. Žiadny panický strach. Žiadne schovávanie sa do kútov, za nábytok, za starý sporák... Takže prvá skúsenosť úžasná. Ďakujeme pekne za nášho psíka aj za nás.

Sylvia Smatanová

Váš olejček je jedinečný! Ďakujeme

Bára Doleželová

Kvapky na rýchle upokojenie - záchrana pri každej búrke či ohňostroji.

Barča Holcová

Mám už druhú dávku kvapiek a max spokojnosť. Môj pes má obrovský strach z búrok, petárd a ohňostrojov a po kvapkách už ja nemám strach že nám umrie, je oveľa pokojnejší a aj keď sa bojí stále, rýchlo sa upokojí. Ďakujeme

Bohuna Koukolová

Máme doma DL proti stresu pri búrke a skvelé. Iné prípravky ako relax, calming nepomohli. Sučka je pokojnejšia. Trošku sa trasie ale neslintá a nemá zrýchlené dýchanie. Úľava tak o 80%.

Eliška Růžičková

Je Silvester, bývame v centre mesta a naša láska je spokojná a nič ju nebudí. Kvapôčky z Violi Odoraty fungujú! Miluje ich!

If Fi

Naozaj ten olejček funguje. Našu sučku upokojí aj na Silvestra u petárd a často strážime kamarátke psa a ten pri búrke je v takom strese, že od strachu akoby ochrnul na zadné nôžky. Takže ked je u nás používame aj uňho olejček a je po problémoch. Môžu ho používať aj ľudia. Keď som v strese natriem si ho okolo nosa, alebo nakvapkám na papier. Fakt super. Môžem iba odporučiť.

Olga Ferková

Maximálna spokojnosť s kvapkami pre rýchle upokojenie! Aplikujem pri búrke a pred štartom agility!

Petra Jindrová

Tiež mám váš olejček proti stresu a nič lepšie pre psíka nie je.

Soňa Cigánková

Tiež by som chcela poďakovať DOKONALEJ LÁSKE, včera mi olejček NA RÝCHLE UPOKOJENIE, od nich kúpený veľmi pomohol, náš psík sa bojí búrky a po rýchlom pôsobení to veľmi dobre zvládol.

Táňa Soumarová

Naša mladšia jazvečička mávala traumu z cestovania a vracala. Od Dokonalej lásky som jej kúpila olejček na upokojenie a postupne si zvykala, zvracanie prestávalo, až úplne prestalo a teraz cestuje v pohode a je spokojna. Olejček nemala rada, tak som ho nakvapkala do dlani a trochu otrela ňufáčik a pár kvapiek kvapla na deku, ktorú dievčatám dávame na sedačku. Keď zvracanie prestávalo, tak sa mi párkrát stalo, že som na olejček zabudla a to sa väčšinou znovu pozvracala. Veľa pôsobí aj psychika, jazdiť na príjemné miesta, u nás to bol les a napodiv aj cvičisko.

Ivanka Rejmanová

Som nadšená, naša naša fenka nezvracia v aute. Bolo to hrozné, jedna miluje voziť sa v aute, užíva si cestu, pozoruje okolie, druhá žiaľ stále zvracala. Po použití kvapiek "pro rýchle sklidnení" máme po probléme. Predtým auto obchádzala, keď videla že ide do auta utekala sa schovať. Odkedy jej nebýva zle v aute, začína sa aj ona tešiť na výlet. Chce to ešte trocha tréningu a bude to super.

Helena Kušnierová
Ďalšie tipy na upokojenie a komfortizáciu vášho psa na konci roka a v iných stresových situáciách nájdete v článku >>