Ako so psom zvládnuť koniec roka>

Koniec roka a Silvester môžu byť pre psov rovnako kritické ako vojna pre deti. Spôsobujú stres až 70 % psov a môžu dokonca ohroziť ich život. Ako zvládnuť Silvestra so psom? Vždy máte čas sa pripraviť.

Či už je váš pes v strese, má strach, alebo dokonca prežíva paniku a úzkosť – Dokonalá Láska je tu na to, aby ste nemuseli siahať po zaťažujúcich farmaceutikách. Aby ste svojmu psovi dopriali čo najviac komfortu – aj na konci roka.

Všetko závisí od toho, či Silvester riešite už v novembri, alebo až s príchodom adventného času v decembri. Potom je dôležité, či je váš pes zdravý, alebo má zlú minulosť či zdravotné problémy. Podľa toho treba vyberať prírodné veterinárne prípravky.

Keď Silvester riešite v predstihu

Mnoho majiteľov nerieši koniec roka, kým sa nepriblíži. Skúste začať s predstihom a uvidíte tú zmenu! Ideálne je začať najneskôr v novembri.

Posilnená terapia na upokojenie, úľavu a komfortizáciu psychiky a nervovej sústavy je optimálnou kombináciou čisto prírodných prípravkov pre terapiu a lepšie zvládanie náročných situácií, ako je obdobie konca roka a Silvester.

Zvýhodnený set obsahuje upokojujúci zásyp, bylinnú zmes s dlhodobým účinkom (ktorú môžete pridávať napríklad do potravy) a krízovú fľaštičku violky. Budete prekvapení, akú veľkú silu violka skutočne má! Prináša úľavu pri traume aj posttraumatickej stresovej poruche, vďaka svojmu úžasnému pôsobeniu na endokanabinoidný systém.

Riešite Silvester na poslednú chvíľu?

Existujú prírodné prípravky, ktoré dokážu výrazne znížiť stres aj 5 minút pred dvanástou. Doslova. Veľa závisí od toho, či je váš pes inak zdravý, alebo má za sebou ťažkú minulosť.

Stres a obavy u inak zdravého psa

Zdravý pes si udržiava prirodzenú hladinu eustresu. Pri hlučných ranách môže byť o niečo nervóznejší, no rýchlo sa upokojí. Upokojenie môžete podporiť prírodnými prípravkami, ktoré pomáhajú uvoľniť nervovú sústavu a predísť nečakanému traume.

Nedoceniteľným pomocníkom je v tomto prípade Set pre prácu s emóciami, ktorý obsahuje upokojujúci zásyp v kombinácii s olejom na inhaláciu alebo masáž. Používajte ho opakovane počas dňa, podľa potreby psa – vždy, keď je v strese, nezvláda emócie, pri búrkach alebo na konci roka.

Pes v horšom stave, s chronickou poruchou alebo so zlou minulosťou

Taký pes je citlivejší, ľahko ho niečo traumatizuje. S príchodom delobuchov je v vysokom strese. Sliní, zrýchlene dýcha, nesústredí sa, stále stráži, kde čo vybuchne, nechce jesť ani sa hrať. V kritickom prípade môže reagovať aj podráždene. Potrebuje jednoducho intenzívnejšiu terapiu.

Preto je tu set Upokojenie psychiky a utešujúca úľava. Zásyp ako mazlivosťová terapia sa aplikuje jemným vtrievaním, čo psíčkovi prináša pocit relaxácie a upokojenia už samo o sebe. Fľaštička violky je zázračný olej, ktorý používajú aj terapeuti v klinickej praxi, pretože má upokojujúci vplyv už len samotnou inhaláciou priamo na dôležité centrá v mozgu.

Desenzitizácia zvukov výrazne zlepšuje stav psa v deň Silvestra. Proti strachu z mesta, detí, psov, búrky, petárd alebo dokonca hmyzu je tu album plné skladieb spojených s upokojujúcim tlkotom ľudského srdca. Sadnite si so svojím miláčikom a započúvajte sa spolu do zvukov bežného života. Snáď si tak postupne zvykne, že tieto zvuky sú normálne.

Pozor, toto album je vhodné na nácvik, ak už psík absolvoval terapiu s albumom 1.

Rady, ktoré fungujú

Podporte silvestrovskú pohodu na maximum. Máte pocit, že už ste vyskúšali, čo sa dá? Útek na Silvestra do hôr už nie je riešením, petardy dnes vybuchujú hojne aj tam. Najviac tipov sme pre vás zhromaždili vo videoseminári, ktorý vás pripraví na rôzne situácie. Pre ďalšie osvedčené tipy čítajte ďalej.

Tu je pár odporúčaní a nápadov:

Poskytnite psovi bezpečný úkryt

Pravidlo číslo jedna – urobte všetko pre jeho pocit bezpečia. Nemáte doma miesto a nič vás nenapadá? Buďte kreatívni. Čo tak kartónová krabica? Po Vianociach možno ešte nejakú máte. Stačí výrez pre vstup a máte búdu. Alebo stan pre deti. Alebo prehoďte deku cez stôl (alebo klietku, ak v nej pes spí), aby vznikla búda pod stolom. Pohodlne vystelte pelíškom alebo vankúšmi a nechajte psovi voľbu, keď sa bude chcieť ukryť.

Vyskúšajte upokojujúci úväz

Nebojte sa, metóda Tellington TTouch nie je sprosté slovo. Je to vycibrená metóda tréningu, ktorá využíva jemné a sústredené dotyky. Pomáha upokojiť emócie, lepšie spoznať vášho psa a porozumieť mu. Odtiaľ vzišla metóda upokojujúceho úväzu, ktorý pomáha zvládnuť stresové situácie, uvedomiť si seba a dodáva pocit bezpečia.

Pre psa do 5 kg zvoľte bandáž širokú asi 3 cm, pre plemená do 20 kg bandáž 5 cm a pre veľké plemená ideálne 7 cm. Všetko si nacvičte aspoň 2 týždne pred Silvestrom. S bandážou ho najprv zoznámte, odmeňujte jeho kľud a potom priložte bandáž zepredu na krk psa. Vedieme ju dozadu na krk, necháme si jeden koniec dlhší. Prekrížte medzi lopatkami a pokračujte pod hruď. Spojte a jemne zaviažte. Celý úväz by mal byť voľný, nemal by prekážať v chôdzi. Uzol nesmie byť na chrbtici. Nechajte chvíľu, potom pokojne aj 20 minút. Efekt upokojenia trvá aj dlho po zložení. (Ak sa pes nechce hýbať, začnite odznovu a postupne ho privykajte.)

Užitočné odporúčania
Pes na záhrade a Silvester

Máte „venkovného“ psa? Nenechajte ho vonku zblázniť sa strachom. Zabezpečte záhradu tak, aby neutiekol a nestal sa ďalším číslom v útulku (v tom lepšom prípade. V tom horšom ho už nikdy nenájdete). Rozhodne je na mieste posledný deň roka vziať psíka do garáže, pivnice alebo na verandu, kde sa bude cítiť skutočne bezpečnejšie. „Ukryte“ ho so zotmením 31. 12. a pustite ho až s rozednením na Nový rok. Môžete sa tak vyhnúť zúfalej snahe podhrabať sa, vážnym úrazom a traumatickým stavom.

Ak nemáte možnosť vziať psíka domov, zabezpečte jeho zázemie tak, aby sa čo najmenej bál a nemohol si ublížiť (zakryte kotec, aby nebolo vidno záblesky). Rozhodne psa neuvazujte! Môže ho to stáť aj život.

Pes v dome

Keď sa parťák bojí, hľadá si úkryt. Dovoľte mu vybrať si miesto, kde sa cíti bezpečne. Pod posteľou, v kúpeľni, pod stolom… Ak si žiadne pokojné miesto nevie nájsť, poskytnite mu napríklad krabicu. Skvelým pomocníkom je zatiahnuť závesy (žalúzie) a pustiť televíziu alebo rádio dost nahlas, aby nebolo počuť „hrmenie“. Odporúčame audioterapiu, ktorá rytmom tlkotu srdca zároveň upokojuje.

Čo venčenie na Silvestra?

Buďte rozumní a venčte svojho parťáka najneskôr okolo 18. hodiny, skôr, než blázni spustia streľbu naplno. Mnoho psov sa s príchodom tmy bojí venčiť, ostražito sa rozhliada a s každou vzdialenou petardou (alebo aj búrkou) sa so stiahnutým chvostom utečú domov alebo jednoducho preč. Jedna takto nepodarená prechádzka môže spôsobiť ťažko odbúrateľné trauma na mnoho ďalších mesiacov.

Venčte rozhodne na pevném vodítku so spoľahlivou karabínou a najlepšie na postroji. Z obojkov je v prípade paniky až príliš ľahké sa vyvliecť. A nikto rozhodne nechce, aby mu na koniec roka vběhol pes pod auto. Pre naozaj traumatizovaných psíkov odporúčame vodítko aj obojok v kombinácii s prepínacím vodítkom. To je istota pred únikom.

Plná miska na Nový rok

Aj na Silvestra potrebuje pes jesť. Odporúčame však krmenie rozdeliť na menšie dávky počas dňa alebo ich podávať formou interaktívnych hračiek alebo čuchacích koberčekov. Tieto činnosti samé o sebe prinášajú kľud a sústredenie a odbúravajú stres

Pomoc pre psa na konci roka aj v špecifických stavoch

Trpí váš parťák konkrétnymi problémami, ktoré búrky a koniec roka výrazne zhoršujú? Už neviete, ako mu ešte pomôcť, aby opäť nespadol do svojich temných zákutí vystrašenej a traumatizovanej duše, ale stále sa musíte dívať, ako trpí? Aj pre špecifické problémy máme prírodné riešenie, ktoré vám pomôže všetko lepšie zvládnuť.

Pes s chronickým strachom

Vsadíte na Posilnenú terapiu, s ktorou dokážete v podstate zázraky. Odporúčame tiež zapojiť podporný olej Láska 56, ktorý môže psík opäť inhalovať alebo si ho nechať vtierať do kože. Podporuje správnu tvorbu kyseliny gama-aminomáselnej, s ktorou sa naučí lepšie vyhodnocovať vonkajšie podnety a nepanikáriť z nich. Pomáha sa prispôsobiť v krizových situáciách. Často sa stane, že psík zostáva výrazne pokojnejší aj dlho po skončení užívania.

  + 

Pes so stresovou poruchou

Nedáme dopustiť na Posilnenú terapiu, ktorá dokáže divy v predstihu aj na poslednú chvíľu. Pre psíkov so stresovou poruchou odporúčame navyše aj Lásku 54, pri traumách a stresovej záťaži. Tento prípravok reguluje funkcie pamäťových centier a pripravuje mozog na vytváranie nových spojení. Ideálne je podávanie dlhodobo, ale najväčší účinok je vidieť hneď po aplikácii.

+

Pes s epilepsiou

Majitelia epileptikov na konci roka stuhnú stresom. Čakajú, ktorá petarda nakoniec vyvolá nepríjemný záchvat a ako to so psíkom zvládnu.

Chýbať by vám doma nemal podporný olej pri epilepsii s upokojujúcou bosweliou. Vhodná podpora pri terapii vážnejších psychických stavov je Sedatívne upokojujúca bylinná zmes, ktorá zároveň zlepšuje spánok a napomáha oddychu. Pre krizové silvestrovské okamihy neváhajte použiť fľaštičku violky. Každý majiteľ by mal zažiť ten moment prekvapenia, keď zviera pochopí, že mu naozaj rozumiete a chcete mu pomôcť.

 

Šteniatka, juniori a koniec roka

Šteniatka sú ako nepopísaný list. Ale aj napriek tomu už môžu mať negatívne zážitky a stres zo Silvestra. Zvýhodnený set prírodných prípravkov pre šteniatka pomôže toto náročné obdobie prekonať aj tým najmladším psím dušiam. Relaxačný prírodný zásyp si užijú ako extra dávku maznania navyše a harmančekový hydrosol pôsobí upokojujúcim dojmom. Aby aj krehká duša šteniatka mohla v pokoji osláviť príchod nového roka.

A ešte jedna skvelá pomôcka:

Jedinečná kompozícia skladieb, inšpirovaných tlkotom ľudského srdca v pokojovom stave. Preto si psy tak radi ľahajú čo najbližšie k nám, pretože ich tento tlkot upokojuje. Prinášame vám toto album, v MP3 aj CD verzii. Po krátkom nacvičení hudba psa mimoriadne upokojí. Pustite piesne pred polnocou a uvidíte, že do nového roka vstúpite pokojne a bez stresu.

Jedna sučka nemeckého ovčiaka sa pri večernom letnom venčení zahľadela nad seba na svetlo pouličnej lampy, keď v tú chvíľu niekde blízko hlasno treskol smetiarsky voz. Majiteľka si odvtedy so sučkou nevedela rady, pretože vystrašene obchádzala všetky pouličné lampy a nebola schopná sa venčiť po tme – až kým tréneri nezistili, že to má spojené so smetiarskym vozom. Terapia traumy a desenzitizácia spúšťačov trvala skoro rok.

Rada na záver:

Váš prístup k psovi je kľúčový!

Aký pán, taký pes. Takže zachovajte pokoj. Psa rozhodne neľutujte, len jeho stres ešte zhoršujete. Nenechávajte ho na Silvestra samého doma, nezradte jeho dôveru (ak nemáte na výber, zabezpečte mu aspoň stráženie alebo psí hotel niekde mimo všetkých osláv). Mohla by tak ľahko vzniknúť separačná úzkosť a ďalšie psychické problémy. Skúste si s ním pri zvuku petárd hrať, dávajte mu pamlsky, hladkať ho a láskavo na neho hovoriť. Nezvyšujte jeho stres, ale buďte pre neho pokojnou oporou v nepokojnom období.

Zhrnutie:

  • Riešite Silvestra včas? Posilnená terapia pre upokojenie, úľavu a komfortizáciu psychiky a nervovej sústavy.

Riešenie Silvestra na poslednú chvíľu?

  • Obavy a stres u inak zdravého psa: Set na prácu s emóciami
  • Pes v horšom stave, s chronickou poruchou alebo zlou minulosťou: Upokojenie psychiky a konejšivá úľava
  • Pes s chronickým strachom: Posilnenú terapiu + podporný olej Láska 56
  • Pes so stresovou poruchou: Posilnenú terapiu + Lásku 54